Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2012-03-28 10:29:07

Verinna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Ja nie potrafię pisać ani wierszy, ani motta. Nigdy nawet za bardzo nie próbowałam, z góry nastawiałam się na powieści i jeśli tam zdarzy mi się jakieś fajne zdanie (tzn. takie, które mi się podoba) - ustawiam je jako cytat zachęcający do odwiedzin bloga albo motto. Na blogu, który obecnie prowadzę, mam słowa: " "Zabawa". Tak, to idealne określenie dla tego szaleństwa", ale czasem zastanawiam się, czy nie zmienić na: "Zadufani w sobie ludzie, wiecznie wierzący, że wszystko się uda" - oczywiście, to są cytaty z powieści

A co do motta (wykreowanego zdaniem Nerisy) - pomyślę nad tym, bo od dwóch dni wena mnie kopie



Edit:
Teraz wpadło mi coś lepszego do głowy, coś bardziej w moim stylu:

Widzisz przed sobą ogromną, żelazną bramę ozdabianą szkarłatnymi rubinami i pięknymi szmaragdami. Lękliwie pukasz do środa, nie wiedząc, co tam Cię czeka. Wrota otwiera wysoki, postawny mężczyzna i spogląda na Ciebie srogo, aż krew mrozi Ci się w żyłach.
- Czego szukasz? - pyta niskim głosem, a Ty czujesz ciarki na plecach.
- Czy trafiłem do Myrtany? - odpierasz, czując przyspieszony rytm serca.
Mężczyzna uśmiecha się zawadiacko.
- Witaj w domu.

Ostatnio edytowany przez Verinna (2012-03-28 10:35:04)

Offline

 

#17 2012-03-28 11:51:27

Kaspeja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 42
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Nerisa napisał:

Coż... myślałam, że motto to coś krótkiego, chwytliwego np cytat, który pokazuje co jest dla kogoś ważne. Jeśli to ma być wierszyk to zmienia postać rzeczy. Podoba mi się ten Verinny, aczkolwiek coś bym tam zmieniła:


'Po zmierzchu słyszysz głośny barbarzyński zew;
w głowie ci dudni ten opętańczy śmiech
i chwytasz broń - 'Niech leje się krew!'
Mknąc ku braciom i siostrom, bierzesz głęboki wdech
Dzielnie walczysz do ostatniego tchu,
padając, dotykasz policzkiem miękkiego mchu...
'Oto Myrtana z krwi odrodzona
powstaje, w pełni uchwalona'

Ahahaha jak podkręciłam tym rywalizację ;P
Masz rację Nerisa oczywiście, że Motto to coś krótkiego, chwytliwe zdanie. Ale jak widac po wypocinach Veri, wszystko wymyka się spod kontroli

A mi się strasznie podoba, żę wogóle temat został podłapany i coś się dzieje.

Offline

 

#18 2012-03-28 13:32:38

Verinna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Po prostu na blogach często zamiast motta umieszcza się krótki opis, który ma za zadanie wprowadzić w odpowiedni nastrój przynajmniej ja to coraz częściej spotykam

Offline

 

#19 2012-03-28 20:12:21

 Nerisa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-09
Posty: 40
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Kas mi nie chodziło o rywalizację, ale o to by coś się działo na forum Udało sie ;P

Veri - to ostatnie super - głosuję na ciebie.   Zastanawia mnie tylko "puka do środa" - nie powinno być "puka do drzwi"?


"Bądź niczym bijące źródło,
Nie zaś jak staw,
W którym zawsze stoi ta sama woda."

Offline

 

#20 2012-03-29 19:33:53

Verinna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Nie znam się na tym, chyba może być i tak, i tak. Jedynie "do drzwi" ładniej brzmi.

Offline

 

#21 2012-03-29 21:12:56

 Elajlai

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 37
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

W naszej gildii wytworzyła się wyjątkowo fajna aura...wzajemna życzliwość, pomoc niemal na każdym kroku, ogólna radość z sukcesów każdego z nas... nie ma zawiści, zazdrości, niezdrowej rywalizacji i oby taki stan rzeczy nigdy nie został zmącony przez chociażby przypadkowych graczy, którzy niejeden jeszcze raz pojawią się na chwilę  w naszej gildii i znikną, nie znajdując wśród nas aprobaty za niecenzuralne słownictwo i awanturnicze zachowania. Tę atmosferę tworzymy my - ludzie z całej Polski, ludzie, którzy w większości przypadków nie znają się i nigdy się nie widzieli w "realu" nawzajem, których dzielą spore różnice wiekowe, a mimo to tworzy się między nami wzajemna sympatia, zawiązują się przyjaźnie, a nawet obdarowujemy siebie nawzajem przydatnymi w grze przedmiotami. Przychodzi mi na myśl takie oto powiedzenie Cycerona: " Wykreślić ze świata przyjaźń...to jakby zagasić słońce na niebie, gdyż niczym lepszym, ani piękniejszym nie obdarzyli nas bogowie."
Po malutkiej korekcie w tekście proponuję to powiedzenie jako MOTTO NASZEJ GILDII, brzmiało by ono tak: Wykreślić z Myrtany przyjaźń...to jakby zagasić słońce na niebie, bo niczym lepszym, ani piękniejszym nie obdarzyli nas bogowie

Offline

 

#22 2012-03-31 21:38:42

Kaspeja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 42
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Nie ma daty zakończenia konkursu wobec tego takową wyznaczam ;P widzę, że jeszcze ciągle nowe pomysły wpadają.

Proszę o wpisywanie swoich propozycji do dnia 10.04.2012r
Pozdrawiam




..... no i wkrótce nowy konkurs, którego tematyka została już nasunięta przez Forumowiczów, ale to "w następnym odcinku"




DZIŚ JEST OSTATNI DZIEŃ NA ZAMIESZCZANIE PROPOZYCJI DO KONKURSU NA MOTTO GILDII!!!!!!

Offline

 

#23 2012-04-09 22:51:37

ais

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 50
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

nie ma chetnych

Offline

 

#24 2012-04-09 23:02:13

Verinna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: >>>>>> KONKURS NA MOTTO GILDI<<<<<<

Nie ma?

Ja tu widzę las rąk .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.diablo-2.pun.pl www.klubkob.pun.pl www.wanderofshinobi.pun.pl www.rootband.pun.pl www.zordon-music.pun.pl